Buty rowerowe

Dla tych, którzy cenią sobie komfort i wciąż doskonalą swoją technikę jazdy, polecamy buty na rower SPD. Mianem butów rowerowych najczęściej określa się modele z podeszwą przystosowaną do wpięcia ich w pedały zatrzaskowe SPD. Podeszwa takiego buta ma specjalną budowę, która umożliwia zainstalowanie bloków do pedałów SPD.

Zaletą sztywnego połączenia stopy w bucie z pedałem rowerowym jest zwiększona wydajność pedałowania. Transfer energii wkładanej w napędzanie roweru odbywa się tutaj praktycznie bez strat. Co więcej, w butach rowerowych w pełni kontrolujesz sprzęt, co ma ogromne znaczenie podczas pokonywania trudnych technicznie odcinków.

Buty kolarskie (szosowe) – na ich gładkiej podeszwie znajdują się otwory do montażu bloków. Po zejściu z roweru należy je zdjąć, chodzenie w butach z blokami jest bowiem niemożliwe.
Buty rowerowe MTB – mają podeszwę z podłużnymi, równoległymi otworami, która ma gruby bieżnik i jest sztywna. Możesz w nich chodzić, ale nie jest to wygodne. Najczęściej jeżdżą w nich miłośnicy enduro i downhill, ponieważ dają pełną kontrolę sprzętu na zjazdach.
Buty na rower turystyczny – to modele uniwersalne wyglądem przypominające obuwie trekkingowe. Można w nich chodzić po wypięciu z zatrzasków.
Buty rowerowe, zarówno wpinane, jak i tradycyjne, wyposażone są w wydajną wentylację, tak aby stopa mimo wzmożonego wysiłku mogła swobodnie oddychać. Krótka cholewka daje pełną swobodę ruchów stawu skokowego. Podeszwa butów często wykonana jest z karbonu, a zamiast zwykłych zapięć mają systemy zapewniające idealne dopasowanie cholewki do kształtu stopy.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Active Filters: Clear Filters